Jak hrát Texas Hold'Em

Texas Hold 'em bezpochyby patří mezi nejznámější kasinové hry. Ať už hráči hrají online variantu nebo tradiční verzi, nic se nemění na tom, jak se tato úžasná pokerová hra hraje. Zde je podrobný a informativní průvodce, jak hrát Hold 'em.

Tato pokerová hra se obvykle hraje se standardním balíčkem 52 karet. Zahrnuje kdekoli od dvou do deseti hráčů u stolu. Ideální počet hostů je více než pět hráčů. Pokud jsou ve skutečnosti méně než čtyři hráči, stůl se nazývá „short-handed“. Pokud se účastní pouze dva hráči, hra se nazývá „heads up“.

The BlindsPřed flopemFlop, Turn a RiverShowdown

Pokerová strategie může být pekelně složitá. Pokud hráči nedokážou vytvořit správné strategie Texas Hold'em, nemusí hru vyhrát. Gambleři tedy vyžadují velké množství zkušeností při uplatňování sázkové strategie na pokerovém stole.

Read more

Je to poslední krok pro každého, kdo chce skutečně ovládnout Texas Hold'Em. Jakmile budou základy asimilovány, hráč se bude muset naučit testovat své šance od začátku každé hry.

Read more

Zjistit spoustu základních věcí o Texas Hold'emu zabere hazardnímu nadšenci jen pár minut. Pochopení stejných informací, jejich zvládnutí a efektivní využití při hraní hry nemusí být tak snadné, zvláště pokud je někdo začátečník.

Read more

Chcete-li hrát Texas Hold'em, musí hrát minimálně dva lidé. To znamená, že člověk nemůže hrát sám nebo proti domu. Počet lidí, kteří mohou hrát tuto hru, není omezen.

Read more

Mezi slavné hry v kasinech patří Texas Hold'em. Tato hra existuje již mnoho let. Dodává se s televizními turnaji a hráči se mohou v místnosti setkat s několika celebritami. Z tohoto důvodu se lidé účastní hry. Ale kromě toho existují další důvody, proč se hra stává populární.

Read more
Amir Al-Mansoor
ExpertAmir Al-MansoorExpert
LocaliserLukáš NovákLocaliser
The Blinds

The Blinds

Před každou novou handou musí dva hráči vložit velké a malé blindy. Blindy jsou vynucené sázky, které signalizují zahájení sázení. Antes, což jsou vynucené příspěvky všech na stole, lze také použít. Blindy poskytují veškerou akci, protože zahrnují hráče vkládání peněz do banku.

Malý blind, který je ve skutečnosti poloviční než velký blind, často vkládá hráč sedící nalevo od tlačítka dealera. Hráč, který se nachází přímo nalevo od uvedeného hráče, vloží big blind. Blindy se zvyšují v určitých intervalech v závislosti na počtu zbývajících hráčů u stolu.

The Blinds
Před flopem

Před flopem

První kolo sázení začíná, když jsou každému hráči rozdány dvě karty. Prvním hráčem, který jedná, je ten, kdo se nachází „pod pistolí“. Tato pozice se nachází nalevo od hráče s velkým blindem. První hráč má tři možnosti. Může dorovnat, navýšit nebo složit.

Dorovnání znamená, že hráč dorovná částku vloženou velkým blindem. Pokud tuto částku navýší, pak se akce nazývá zvýšení, zatímco skládání zahrnuje odstrčení ruky. Složení znamená, že hráč nevyhraje aktivní kombinaci. Hra pak pokračuje ve směru hodinových ručiček. Každý hráč u stolu musí také dorovnat, složit karty nebo navýšit.

Před flopem
Flop, Turn a River

Flop, Turn a River

Druhé kolo zahrnuje pouze hráče, kteří nikdy nesložili karty. Začíná akcí prvního aktivního hráče umístěného nalevo od tlačítka. Tento hráč může sázet, dorovnávat, navyšovat, složit karty a dokonce i checkovat. Pokud je sázka zaškrtnuta, je akce následně předána dalšímu aktivnímu sázejícímu v tabulce. Akce končí, když bylo dorovnáno poslední navýšení nebo sázka nebo každý hráč checknul.

Další kolo se nazývá tah a zahrnuje rozdání karet lícem nahoru. Jakmile je toto kolo dokončeno, zbývající hráči postoupí do dalšího kola zvaného river, které je podobné kolu předchozímu.

Flop, Turn a River
Showdown

Showdown

Po všech sázkových akcích zbývající hráči vystaví své vlastní karty. Dealer pak pokračuje v určení celkového vítěze. Podobně jako v jiných pokerových hrách vyhrává bank hráč s nejlepší kombinací pěti karet. Některé z těchto kombinací zahrnují královskou barvu, postupku, čtveřici, full house, flush, postupku, trojici, vysokou kartu, jeden pár a dva páry. Hráč vytváří vítěznou kombinaci výběrem pěti nejlepších karet, které má, ze sedmi dostupných. Těchto sedm karet je z pěti společných karet rozdaných v kole řeky plus dvě zakryté karty.

Showdown