Nejlepší Texas Hold'Em kurzy online

Je to poslední krok pro každého, kdo chce skutečně ovládnout Texas Hold'Em. Jakmile budou základy asimilovány, hráč se bude muset naučit testovat své šance od začátku každé hry.

Poker nelze improvizovat. Aby hráč vyhrál, musí pochopit a zvážit všechny faktory, které vstupují do hry. I když jsou karty taženy náhodně, ruka, kterou hráč dostane, závisí na několika prvcích. Patří mezi ně počet hráčů a dokonce i pozice hráče ve vztahu k dealerovi.

Dobrý hráč se svou startovní kombinací musí umět získat představu o kombinacích, které může získat, a podle toho organizovat svou hru.

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter
Texas Hold'em Odds: Pre-flop strategie

Texas Hold'em Odds: Pre-flop strategie

Hra začíná, jakmile jsou karty rozdány a dlouho předtím, než jsou otočeny. Je velmi vzácné, že dostanete dobrou kartu na začátku hry. Hráč by proto neměl očekávat zázrak. Zde jsou některé pravděpodobnosti, které je třeba zvážit.

Šance na získání páru A, J, K nebo Q jsou 55:1. Šance na získání esa a krále (AK) jsou 82:1. Šance, že skončíte s kartami v barvě, je 3,2:1. Pravděpodobnost, že začnete se sudou kapsou, je 16:1. Šance na obdržení dvou jacků je 10:1. Je vhodné definovat přibližnou strategii.

Texas Hold'em Odds: Pre-flop strategie
Texas Hold'em Odds: Post-flop strategie

Texas Hold'em Odds: Post-flop strategie

Tyto kurzy se budou měnit, jakmile dealer rozdá běžné karty. Hráč by však měl mít na paměti, že kurzy nepředstavují konkrétní scénář.

Matematická projekce je výjimečně optimistická předpověď, která nemusí vždy souhlasit s realitou. Při přepočítávání svých šancí a stanovování strategie by si proto měl člověk dát pozor na atmosféru v místnosti a stanovit si limity.

Nelze vyloučit, že karta(y), kterou hráč zoufale potřebuje, je/jsou v držení jeho protihráčů, nebo v horším případě byla/byly odloženy jeho protivníky. Šance na flush s kartami v barvě jsou 118:1, zatímco šance na flush s jakýmkoliv párem jsou 2:1.

Texas Hold'em Odds: Post-flop strategie
Nejlepší kurzy Texas Hold'em

Nejlepší kurzy Texas Hold'em

Neexistuje nic takového jako dokonalá situace, protože je vzácné, že všechny faktory ve hře jsou v souladu s matematickými předpověďmi. Tím, že je budete mít na paměti, se však nic neztratí.

Hráč má něco málo přes 32% šanci, že vytvoří alespoň jeden pár s několika kartami, ale šance na vytvoření dvou párů se stejnými různými kartami je asi 12%. Pravděpodobnost vytvoření flush, když máte čtyři dobré karty, je 19%. Pravděpodobnost, že se ze dvou párů stane full house, je 8,5 %.

Pokud hráč skončí s potenciálně výherní kombinací a pokud se mu podmínky zdají příznivé, může to risknout.

Nejlepší kurzy Texas Hold'em
Texas Hold'em Odds and Outs

Texas Hold'em Odds and Outs

Je nemožné vypočítat kurzy bez outů. Jakákoli karta, se kterou hráč tvoří ruku, je považována za out. Každé znamení má 13 karet stejné barvy. Pro výpočet kurzu si tedy hráč bude muset udělat představu o kartách, které byly rozdány.

Pokud má hráč čtyři hole, zůstává ve hře devět. Teoreticky, pokud si hráč přeje vytvořit flush, bude muset líznout jednu z devíti ze zbývajících 47 karet (52 karet - první dvě karty + tři karty flop). Šance na získání flush bude 9/47, tedy asi 19%.

Texas Hold'em Odds and Outs
About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák