Základní strategie

September 29, 2021

Průvodce pro začátečníky Texas Hold'em Poker

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Než budete hrát o skutečné peníze v online hře Texas Hold'em, musíte nejprve znát základní pravidla. Některá pokročilá pravidla se v kamenných kasinech liší. Pro online kasina však pravidla zůstávají stejná ve všech kasinech.

Průvodce pro začátečníky Texas Hold'em Poker

Texas Hold'em v současné době stojí jako nejpopulárnější pokerová hra v Americe. Mezi další varianty, které hru sledují z hlediska popularity, patří Seven Card Stud, Omaha a Five-Card Draw. Na přelomu tisíciletí se stalo populární hraní přes internet. Hráči nyní mohou hrát na mobilech a počítačích. Kromě toho se online objevilo několik kasin, takže Texas Hold'em je ještě populárnější.

Než začnete hrát pokerové hry o peníze, doporučuje se seznámit se s pravidly a základními strategiemi. Níže uvedené sekce obsahují komplikace základních věcí, které by měl vědět každý hráč, který se zajímá o Texas Hold'em.

Kolik hráčů se účastní Texas Hold'em?

Typický stůl hry umožňuje maximálně deset hráčů. Na rozdíl od jiných pokerových her, které mají od začátku do konce jednoho dealera, je pozice dealera Texas Hold'em rotační. Jak už to tak je, být dealerem má největší výhodu. Je to proto, že svou hru můžete začít hrát poté, co všechny ostatní hry přijdou na řadu.

Sázka naslepo

Blind Bet je počáteční sázka v Texas Hold'em. Dva hráči na levé straně dealera uzavírají předem určené sázky. Název „sázka naslepo“ byl vytvořen z pravidla, které nutí dva hráče vsadit, než se podívají na své karty.

Dohoda

Po sázce naslepo rozdá dealer dvě karty lícem dolů každému hráči na stole. Rozdávání začíná s hráčem umístěným nalevo od dealera a postupuje po směru hodinových ručiček.

Před flopem

Hráči se podívají na karty, které jim byly rozdány, a umístí sázku odevzdáním žetonů do banku. Poté jednají jedním z následujících způsobů:

  • Check-sázení nula. Hráči nesmí v úvodním kole checkovat, protože musí buď dorovnat (nebo zvýšit) big blind, nebo složit karty.

  • Sázka – úvodní sázka kola sázek.

  • Call- pro dorovnání sázky nebo zvýšení.

  • Fold- pro zahození vaší handy a ztrátu aktuálního banku.

  • Raise- pro zvýšení velikosti aktuální sázky. Hráči mohou také Re-Raise. Jednoduše řečeno to znamená provést druhé zvýšení ve stejném kole sázek.

Flop

Po prvním kole sázek dealer vyloží tři karty lícem nahoru. Hráči, kteří jsou stále aktivní, vsadí další kolo. Hráči mohou lépe předpovídat pomocí tří karet otočených lícem nahoru a vědět, zda mají SLOŽIT, ZAVOLAT nebo ZVÝŠIT své sázky.

Turn

Je rozdána čtvrtá společná karta a zbývající hráči umístí své sázky. Do této doby by měl bank obsahovat významnou částku z předchozího kola.

Řeka

Během tohoto kola je rozdána poslední karta lícem nahoru a zbývající hráči umístí své sázky a buď CALL, FOLD nebo RAISE. V této fázi jsou možné dva výsledky. Nejprve zbývající hráči vypadnou nebo vyčerpají své žetony a zůstane vítěz. Pokud jsou dva nebo více hráčů stále aktivní, hra přechází do další fáze.

Showdown

Showdown odhalí vítěze kola. Všichni aktivní hráči otočí své karty, aby porovnali, kdo má nejsilnější kombinaci. Flush porazí všechny postupky. Na konci hry si vítěz odnese domů žetony obsažené v banku.

Závěr

Ne každá hra se dostane do všech výše uvedených fází. V závislosti na kasinu může být použito více pravidel. Sázky mohou být také omezené, škálované podle velikosti banku nebo nemají žádný limit. Výše uvedené hry vám poskytnou pouze základní představu o tom, jak hrát Texas Hold'em. Pokročilejší taktiky se můžete naučit, když budete hru hrát více.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
Raná dynamika WSOP $25K Fantasy League 2024: Rozvíjející se drama
2024-06-02

Raná dynamika WSOP $25K Fantasy League 2024: Rozvíjející se drama

Zprávy