Zprávy

November 24, 2021

Hold 'em variace: Jedinečné změny v základní hře

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Seven Card Stud je hra, na kterou měl Hold'em vliv. Seven Card Stud je snad nejoblíbenější pokerová hra, a to jak doma, tak v kasinu, kvůli své jednoduchosti a dostupnosti. Tato hra se od Hold'emu liší tím, že neexistují žádné společné karty a limit počtu hráčů, kteří se mohou zúčastnit.

Hold 'em variace: Jedinečné změny v základní hře

Ve většině kasin převzal roli této hry Hold'em, ale stále jej lze nalézt online a doma. Popularita domácích her vzrostla a lidé si je přizpůsobili strategie pro hraní Hold'em jako výsledek. S výjimkou několika drobných rozdílů je každá z těchto variant identická se standardním Texas Hold'em.

V klasické hře došlo k několika změnám, které jsou podrobně popsány v následujícím seznamu.

Ananas

Zde hráči dostanou tři vlastní karty a na konci prvního kola sázek musí jednu odhodit.

Bláznivý ananas

Stejně jako Pineapple s ne méně než třemi odkrytými kartami, i zde hráči po flopu odhodí extra kartu.

Letectví

Aviation je bláznivá verze Hold'emu. Zde hráči dostanou čtyři vlastní karty a před a po flopu musí jednu odhodit. Tato hra byla pojmenována po Aviation Club v Paříži, kde poprvé začala.

Speed Hold'em

Dvě ze čtyř odložených karet, které jsou hráčům rozdány, jsou odhozeny ihned poté, co byly předány hráčům. Poté padne pět společných karet. Poté se koná poslední kolo sázek a následuje showdown.

Super Osmička

Hráči dostanou během hry tři odkryté karty, ale všechny tři karty si musí ponechat v ruce. Chcete-li vytvořit nejlepší pokerovou kombinaci s pěti kartami, mohou hráči použít všech pět společných karet a také své tříjamkové karty.

Tahoe

Na rozdíl od Super Eight Hold'em můžete ze svých tříjamkových karet využít pouze dvoujamkové karty k vytvoření nejlepší pětikaretní pokerové kombinace v Tahoe.

Řeka krve

Red River je variací této hry, ve které barva karty řeky určuje výsledek. Hra pokračuje, pokud je říční karta červená, což znamená, že proběhne další kolo sázek a bude vydána šestá společná karta. Po dalším kole sázek dojde k showdownu, pokud druhá riverová karta není rovněž červená. Hra pokračuje, dokud se na řece neobjeví černá karta.

Divoká řeka

Karta divoké řeky je přesně to, co zní: divoká karta. Všechny karty se stejnou hodnotou, jako má riverová karta, jsou divoké. Hraní tohoto druhu her může být velmi zábavné. Mnoho hráčů bude čekat až do samého konce v naději, že obdrží divokou kartu kvůli množství možností.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
High Stakes Chess Match of Poker: Ausmus vs. Mohamed
2024-06-06

High Stakes Chess Match of Poker: Ausmus vs. Mohamed

Zprávy