Zprávy

July 7, 2021

Texas Hold'em Online: Naučte se základy

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Texas Hold'em, jedna z nejpopulárnějších a nejběžnějších variant pokeru, je již dlouho oblíbená u mnoha typů fanoušků karetních her. Herečka Jennifer Tilly, producent televizní show Sam Simon a herec Tobey Maguire jsou jen některé z mnoha známých osobností, které hraním hry vyhrály značné množství peněz.

Texas Hold'em Online: Naučte se základy

Texas Hold'em je nesmírně populární v kamenných i online kasinech. Hráči, kteří jsou ve hře noví, si však mohou chtít hru procvičit a seznámit se s ní, než se rozhodnou hrát o skutečné peníze. Naštěstí mnoho online kasin nabízí bezplatné zkušební verze, které mohou hráči využít ke zlepšení svých dovedností a strategií.

Jak Texas Hold'em funguje

Základním cílem hry Texas Hold'em je, aby hráč vytvořil nejlepší možnou pětikaretní pokerovou kombinaci pomocí své vlastní karty v tandemu se společnými kartami. Jedna hra zahrnuje několik kol sázek, přičemž hráči obdrží dvě soukromé a maximálně pět společných karet.

Hráč potřebuje nejvyšší pokerovou kombinaci, aby vyhrál, pokud se všichni ostatní hráči nevzdají před showdownem. Noví hráči by si to měli zapamatovat: ne vždy potřebují mít nejlepší kombinaci, aby vyhráli bank. Blafováním mohou své konkurenty – zejména ty, kteří mají lepší ruce – přimět, aby hru zahodili nebo opustili.

Hodnocení Texas Hold'em Hands

Toto hodnocení hand se používá v Texas Hold'em, ale platí i pro jiné typy pokeru.

 • High Card: Jedná se o kombinaci s nejnižším žebříčkem, která se skládá z pěti karet, které nejsou spárovány.

 • Jeden pár: Jedná se o dvě karty se stejným číslem nebo písmenem.

 • Dva páry: Kombinace dvou párů karet stejné hodnoty; například srdeční eso, pikové eso, diamantový král, klubový král.

 • Three of a Kind: Mít tři karty stejné hodnoty nebo čísla/písmena.

 • Straight: Libovolných pět karet v sekvenčním pořadí; nemusí mít stejný oblek nebo barvu.

 • Flush: Libovolných pět karet v libovolném pořadí, které mají stejnou barvu (např. srdce, palice, káry, piky).

 • Full House: Tato kombinace kombinuje trojici a jeden pár.

 • Čtyři karty: Čtyři karty v ruce mají stejnou hodnotu (číslo nebo písmeno).

 • Straight Flush: Tato kombinace má pět karet v sekvenčním pořadí, všechny ze stejné barvy.

 • Royal Flush: Nejlepší a nejvyšší kombinace v pokeru, Royal Flush se skládá z 10, jacka, královny, krále a esa ve stejné barvě. Je docela vzácné získat tuto ruku; šance jsou asi 650 000 ku 1.

Hra Texas Hold'em

K zahájení sázení dva hráči vloží takzvané „malé sázky“ a „velké sázky“, což jsou vynucené sázky (také nazývané ante) na začátku každé hry. V důsledku toho se akce hry odehrává ve více momentech nebo ulicích.

 1. Preflop: Toto je první kolo sázek, ke kterému dojde poté, co byly každému hráči rozdány dvě karty.

 2. Flop: Druhé kolo sázek, kdy jsou rozdány první tři společné karty. Hráči mají možnost vsadit, dorovnat, složit, navýšit nebo zkontrolovat.

 3. Turn: Turn, který je čtvrtou společnou kartou, je v tomto třetím kole sázek rozdán lícem nahoru. Hráči si opět mohou vybrat, zda navýšit, dorovnat, zkontrolovat, složit nebo vsadit.

 4. River: Toto je poslední kolo sázek. Pátá společná karta, označovaná jako river, je opět rozdána lícem nahoru. Stejně jako v předchozích kolech sázek se hráči mohou rozhodnout vsadit, složit, dorovnat, zkontrolovat nebo navýšit. Jakmile jsou všechny sázky dokončeny, hráči – s výjimkou těch, kteří složili karty v předchozích kolech – odhalí své karty, aby určili vítěze. Tato akce je známá jako showdown.

Texas Hold'em se může zpočátku zdát matoucí těm, kteří jsou ve hře nováčky. S praxí však mohou lépe porozumět pravidlům a vyvinout potenciálně ziskové sázkové strategie.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
Neodolatelný vzestup Texas Hold'em: Globální fenomén
2024-04-09

Neodolatelný vzestup Texas Hold'em: Globální fenomén

Zprávy