Zprávy

November 10, 2021

Texas Holdem vs. Omaha Poker: Jaký je rozdíl?

Lukáš Novák
WriterLukáš NovákWriter

Nejoblíbenějšími pokerovými variantami jsou Texas Holdem a Omaha. Tyto dvě karetní hry jsou členy stejné rodiny karetních her známých jako poker.

Texas Holdem vs. Omaha Poker: Jaký je rozdíl?

Obě hry jsou stejně zábavné, napínavé a příjemné na hraní. I v tomto jsou srovnatelné. Jedna z her je akčnější, druhá naopak pasivnější. Od té doby online kasino Texas Holdem a Omaha jsou velmi podobné, existují mezi nimi některé zásadní rozdíly.

Níže jsou uvedeny rozdíly mezi Texas Hold 'em a Omaha Poker:

  • Pomocí množství a frekvence, se kterou se kapesní karty používají

Nejvýznamnějším rozdílem mezi oběma je množství "díry" (kapesních karet), které každý hráč obdrží. Na začátku hry v obou případech dostane každý hráč do ruky kapesní karty, které jsou rozdány lícem dolů.

  • Hráč obdrží dvě kapesní karty v Texas Hold'em a čtyři kapesní karty v Omaha Poker.

Hráč může použít jednu nebo obě své kapesní karty v Texas Holdem, zatímco v Omaha Pokeru musí použít přesně dvě ze čtyř kapesních karet, které mu byly dány, k sestavení pokerové kombinace sestávající z jeho dvou kapesních karet a tří společných karet. .

Na základě strategie hraní

Poté, co jsou karty rozdány, musí si hráči před začátkem kola sázek zkontrolovat, zda drží nějakou hratelnou. Každý ve hře má tři možnosti: může buď dorovnat blind, navýšit, nebo složit karty, pokud se domnívají, že jsou slabé.

"Flop" nastane po prvním kole sázek a dealer rozdá tři společné karty lícem nahoru. Po rozložení karet následuje další kolo sázek a poté je rozdána karta „turn“.

Následuje kolo sázek „River“, ve kterém dealer rozdá poslední společnou kartu lícem nahoru. Všichni účastníci mohou vytvořit pokerovou kombinaci pomocí 3 z 5 společných karet. Nyní přichází poslední kolo sázek a hráč vyhrává bank s nejlepší kombinací pěti karet.

Na základě srovnávací síly ruky

V obou hrách se množství kapesních karet liší, což ovlivňuje herní strategii. Vzhledem k tomu, že každý hráč dostane do rukou 2 karty navíc, klade Omaha Poker více než jiné typy pokeru důraz na „trojky“, „postup“, „flush“ a „full house“. Výsledkem je, že v Omaha Pokeru „pár“ vyhraje jen zřídka. Na druhou stranu Texas Holdem odměňuje hráče, kteří drží v ruce „pár“ nebo „dva páry“.

Na základě blafování a kreslení

V Omaze je blafování soupeře obtížnější, protože masivní výherní karty se objevují častěji. Není to však nemožné. U hráčů Omaha Pokeru je mnohem méně pravděpodobné, že než hráči Texas Holdemu "složí", protože dostávají mnohem více příležitostí zasáhnout v Omaha Pokeru. Protože v Omaze existuje tolik způsobů, jak dokončit handu, často se o ní mluví jako o hře na kreslení.

Na základě Bigger Pots

Několik variací a kombinací udržuje zájem hráčů o Omazu, která poskytuje větší poty, protože každý hráč začíná hru se čtyřmi kapesními kartami.

About the author
Lukáš Novák
Lukáš Novák
About

Lukáš Novák je poutavá kombinace české historie a vroucí vášně pro hraní. Jako expert na lokalizaci obsahu online kasin se stará o to, aby každá hra působila jedinečně česky, ale zároveň si zachovala své globální kouzlo.

Send email
More posts by Lukáš Novák
undefined is not available in your country. Please try:
Nejlepší pokerové stránky s krypto a bitcoiny, na kterých lze hrát v roce 2024
2024-05-21

Nejlepší pokerové stránky s krypto a bitcoiny, na kterých lze hrát v roce 2024

Zprávy